Think Blue. Jam

Think Blue to globalna idea marki Volkswagen promująca zachowania proekologiczne. Podczas jamu zorganizowanego przez dobocom w ciągu 24 godzin powstały finalnie trzy pomysły, na które można było zagłosować przez portal Facebook. Wygrał Rekuperator: maszyna przypominająca jednorękiego bandytę, gdzie po wrzuceniu „kuponu” właściciel psa mógł wygrać piłkę dla pupila. Rekupeator stanął w Poznaniu, Gdańsku i Toruniu i cieszył się takim zainteresowaniem, że maszynę chciały zmówić inne miasta.
Case study pobierz tutaj.
Edukacja przyszłości

Tematem przewodnim TEDxPoznań 2014 było życie: rozwijaj się, odkrywaj, sięgaj dalej. Przeprowadziliśmy warsztaty w tematyce Edukacja Przyszłości. W czterech zespołach złożonych z osób z każdego pokolenia - od ucznia do seniora - uczestnicy pracowali próbując odpowiedzieć na pytania: jak mocno edukacja determinuje naszą przyszłość? Jaka powinna być, aby inspirowała do działania? Powstały świetne pomysły, np. biblioteka na zamówienie.
Case study pobierz tutaj.
Skoda App Days

Pierwszy raz połączono dwie nowoczesne metody pracy: Design Thinking i hackathon. Wspólnie z dobocom i ECDF mKlaster zorganizowaliśmy wydarzenie trwające ponad 30 godzin, gdzie wyzwaniem było stworzenie aplikacji mobilnej dla marki ŠKODA. Podczas intensywnych warsztatów kreatywnych wypracowano ponad 200 pomysłów aplikacji dla podróżujących rodzin , a następnie 8 firm rywalizowało ze sobą nagrodę – umowę na realizację projektu. Finalnie powstało 8 prototypów, a zwyciężyła firma Whalla Labs z aplikacją Skoda Drive.
Case study pobierz tutaj.
Warszawa = Współpraca

Dla Urzędu Miasta St. Warszawa zrealizowaliśmy jednodniowy Design Thinking Jam, którego celem było wypracowanie nowych form współpracy dla branży kreatywnej. Uczestnikami byli sami zainteresowani, czyli przedstawiciele Urzędu Miasta, biznesu (klastry, co-workingi i inkubatory) oraz projektanci i designerzy. Powstały innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na korzystanie z wzajemnego potencjału w branży na co dzień, wymianę doświadczeń i nieograniczoną twórczą pracę designerów.
Case study pobierz tutaj.
Studia 2.0

Był to cykl pięciu warsztatów, w których zmierzyliśmy się z wyzwaniem ulepszania studiów wyższych dla TEB Akademia (Wyższe Szkoły Bankowe). Każdy Jam poświęcony był rozwojowi innego kierunku, m.in. Wzornictwo, Inżynieria Zarządzania oraz Turystyka i Rekreacja. Oprócz studentów i wykładowców wzięli w nich udział: szefowie firm, managerowie, designerzy i wiele innych inspirujących osób. To właśnie ich chęć zmiany polskiego szkolnictwa wyższego, zaangażowanie i kreatywność doprowadziły do wygenerowania w zespołach pomysłów, które obecnie są przygotowywane do wdrożeń w TEB Akademia.
Żółte Innowacje

Hasłem przewodnim Poznań Design Days 2014 była szeroko rozumiana komunikacja, a na warsztacie skupiliśmy się na kwestii angażowania użytkownika. Zadaniem było wypracowanie czegoś, co będzie skłaniało do podjęcia działań, będzie wykonalne w określonym budżecie i będzie… żółte - zgodnie z kolorystyką Kompani Piwowarskiej, dla której tworzyliśmy rozwiązania. Dodatkowym wyzwaniem była przestrzeń, pracowaliśmy w Galerii Pestka w Poznaniu. Niesamowita energia na Żółtych Innowacjach sprzyjała tworzeniu świetnych prototypów usług oraz produktów, z których każdy z nas chciałaby korzystać.
Case study pobierz tutaj.